Ubezpieczenie - Renta inwalidzka

Dożywotnia renta w razie wypadku podczas rekreacji
  • renta od 500€ do 1500€ miesięcznie
  • od 50% inwalidztwa
  • polisa indywidualna i dla całej rodziny
  • wypłacana do końca życia poszkodowanego
  • renta podlega dziedziczeniu
  • obejmuje wypadki na całym świecie
  • wykupienie ochrony ubezpieczeniowej możliwe jest przed ukończeniem 74 r.ż.
Ważna Informacja: Alpenverein nie przyjmuje wpłat i nie udziela informacji na temat renty inwalidzkiej. Rzetelnych informacji o tym produkcie udziela tylko
KNOX Versicherungsmanagement GmbH, tel.: +43 512 238300-30, av-rente@knox.co.at

• Składki i świadczenia dla pojedynczej osoby

• Składki i świadczenia rodzinne

• Kto może skorzystać z oferty dodatkowego ubezpieczenia?
      Ubezpieczenie rodzinne obejmuje członka głównego, jego małżonka lub partnera/partnerkę oraz wszystkie znajdujące się we wspólnym gospodarstwie domowym dzieci (rodzone, będące w rodzinie zastępczej oraz adoptowane) do ukończenia przez nie 15 roku życia.

Przy opłacaniu składki rodzinnej na blankiecie wystarczy podać główną osobę. Przy płatności online trzeba podać każdą osobę.

Proszę pamiętać, że członkowie niepłacący składki jak dzieci oraz młodzież będą ubezpieczone tylko jeśli będą zgłoszone w stowarzyszeniu i będą posiadać tym samym ważną kartę członkowską.

W przypadku osób do 15 roku życia zamiast miesięcznego świadczenia rentowego świadczymy jednorazową wypłatę kapitału. W zależności od wysokości składki rata kapitału w przypadku trwałego inwalidztwa od 50% będzie wynosić następująco:

EUR 10,00 (indywidualna) lub EUR 35,00 (rodzinna) jednorazowa wypłata kapitału EUR 98000
      EUR 20,00 (indywidualna) lub EUR 70,00 (rodzinna) jednorazowa wypłata kapitału EUR 196000
      EUR 30,00 (indywidualna) lub EUR 105,00 (rodzinna) jednorazowa wypłata kapitału EUR 294000

Ważne:

Warunkiem jest członkostwo w stowarzyszeniu Österreichischer Alpenverein oraz opłacenie składki członkowskiej za bieżący rok. Warunki te uważa się za spełnione w przypadku członków „zwolnionych z opłacania składki członkowskiej" (dzieci i rodzina), którzy są zgłoszeni w Österreichischer Alpenverein i z tego tytułu posiadają numery członkowskie. Ubezpieczenie można zawrzeć na rzecz każdego członka Österreichischer Alpenverein w wieku do 74 lat.

Nie można ubezpieczyć osób całkowicie niezdolnych do pracy lub osób cierpiących na choroby układu nerwowego lub choroby psychiczne.

* z powodów technicznych zawarcie ubezpieczenia rentowego po ukończeniu 74 roku życia nie jest możliwe. W przypadku, gdy w momencie wpłaty składki przekroczą Państwo już 74 rok życia, z Generali Versicherung AG podjęto następujące porozumienie: Zamiast miesięcznego świadczenia rentowego wypłacona zostanie jednorazowa rata kapitału. W zależności od wysokości składki rata kapitału w przypadku trwałego inwalidztwa od 50% będzie wynosić następująco:

EUR 10,00 (indywidualna) lub EUR 35,00 (rodzinna) jednorazowa wypłata kapitału EUR 10000
      EUR 20,00 (indywidualna) lub EUR 70,00 (rodzinna) jednorazowa wypłata kapitału EUR 20000
      EUR 30,00 (indywidualna) lub EUR 105,00 (rodzinna) jednorazowa wypłata kapitału EUR 30000

• Czego ubezpieczenie nie obejmuje

• Co mam zrobić, żeby otrzymać rentę?

• Więcej informacji