Czym jest Alpenverein Polska ?

Alpenverein Polska jest oddziałem Alpenverein Austria założonym w 2002 roku z siedzibą we Wiedniu. Należymy  do najstarszej i macierzystej sekcji Alpenverein.

W 1862 roku powstał Alpenverein Austria, jest to jedna z najstarszych organizacji w Europie zaraz po londyńskim Alpine Club. Obecnie Alpenverein liczy ponad 500 000 członków. Celem stowarzyszenia było i jest łączenie ludzi z ta samą pasją górska.

W tej chwili jest to szeroki wachlarz działalności rekreacyjnej zaczynając od wędrówek rodzinnych, kolonie młodzieżowe, alpejską wędrówkę, via ferraty, trekking, podróżowanie, fotografie górska, gimnastykę, bieganie, nordic walking, yoge, kolarstwo, mountainbike, podróżowanie, speleologie, wspinaczkę sportową oraz alpejska, po przez chodzenie po lodowcu, wyprawy wysokogórskie, narciarstwo i ski touring, speleologię, canyoning, rafting i kajakarstwo.

Idee i cele Alpenverein są rozpowszechniane również dzięki programom dla rodzin, młodzieży i seniorów.  Obejmują cykl szkoleń, kursów i prelekcji. Uczestniczymy w ważnych wydarzeniach,  górskich festiwalach filmowych i imprezach.

Dorobek przez 153 lata to miedzy innymi 425 obiektów noclegowych z tego 235 schronisk górskich, 200 ścianek wspinaczkowych, 40 000 km szlaków, 26 000 km szlaków górskich. Alpenverein pomaga chronić przyrodę i kulturę alpejską jest partnerem parków narodowych, planuje i opiekuje się rezerwatami przyrody.
Organizujemy 16 000 rocznie wyjazdów, szkoleń, spotkań i imprez, posiadamy 20 000 funkcjonariuszy, kadrę wspinaczkową, wspiera nas 14 000 wolontariuszy.

Alpenverein wydaje mapy, przewodniki, publikacje, czasopisma i oferuje specjalną usługę meteorologiczną.

W ramach członkostwa dodatkowo członkowie otrzymują zniżki do 50% w schroniskach i hotelach górskich. Karta Alpenverein honorowana jest w ponad 1800 innych obiektach na terenie Austrii, Belgii, Dani, Francji, Hiszpanii, Holandii Liechtenstein, Luksemburgu, Niemiec, Słowenii, Szwajcarii i Włoch.

W ramach rocznej składki członek otrzymuje polisę ubezpieczeniową w zakresie akcji ratownictwa i transportu oraz leczenia, która działa na całym świecie.

:: trwa odliczanie ::

NOWA KARTA