• >
Zapisz się do Alpenverein

Czym jest Alpenverein Austria Grupa Polska?

Alpenverein Austria Grupa Polska powstała w roku 2002 i należy do najstarszej i macierzystej sekcji Alpenverein z siedzibą w Wiedniu.

W 1862 roku powstała Alpenverein Austria, jest to jedna z najstarszych organizacji w Europie zaraz po londyńskim Alpine Club. Obecnie Alpenverein liczy ponad 520 000 członków. Celem stowarzyszenia było i jest łączenie ludzi z tą samą pasją – miłością do gór.

Do czynności wspieranych przez Alpenverein zaliczanych jest mnóstwo aktywności rekreacyjnych. Zaczynając od wędrówek rodzinnych, wędrówek alpejskich, kolonii młodzieżowych, via ferraty, trekkingu, podróżowania, fotografii górskiej, gimnastyki, biegania, nordic walking, yogi, kolarstwa, mountainbike, speleologi, wspinaczki sportowej oraz alpejskiej, poprzez chodzenie po lodowcu, wyprawy wysokogórskie, narciarstwo i ski touring, canyoning, rafting i kajakarstwo.

Idee i cele Alpenverein są rozpowszechniane dzięki programom dla rodzin, młodzieży i seniorów.  Obejmują one cykl szkoleń, kursów i prelekcji. Uczestniczymy w ważnych wydarzeniach górskich, festiwalach filmowych i imprezach.

Alpenverein po 153 latach działalności posiada 425 obiektów noclegowych z tego 235 schronisk górskich, 200 ścianek wspinaczkowych. Zarządza 40 000 km szlaków, 26 000 km szlaków górskich, pomaga chronić przyrodę i kulturę alpejską. Jest partnerem parków narodowych, planuje i opiekuje się rezerwatami przyrody.

Organizujemy rocznie 16 000 wyjazdów, szkoleń, spotkań i imprez. Posiadamy 20 000 funkcjonariuszy, kadrę wspinaczkową, wspiera nas 14 000 wolontariuszy.

Alpenverein wydaje mapy, przewodniki, publikacje, czasopisma i oferuje specjalną usługę meteorologiczną.

W ramach przynależności do Alpenverein dodatkowo członkowie otrzymują zniżki do 50% w schroniskach i hotelach górskich. Karta Alpenverein honorowana jest w ponad 1800 innych obiektach na terenie Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Liechtensteinu, Luksemburgu, Niemiec, Słowenii, Szwajcarii oraz Włoch.

W ramach rocznej składki członek otrzymuje polisę ubezpieczeniową w zakresie akcji ratowniczej i transportu oraz leczenia, która działa na całym świecie.
Czy masz doświadczenie z innymi ubezpieczalniami?