Alpenverein apeluje o powstrzymanie się od górskich wycieczek.

Aby zapobiec wypadkom alpejskim w czasacie Corona -kryzysu, a tym samym nie obciążać dodatkowo personelu medycznego, Alpenverein apeluje o pozostanie w domach i tymczasowe zrezygnowanie z aktywności górskich.

Alpenverein apeluje do wszystkich entuzjastów sportów górskich:
Alpenverein wzywa aby w najblizszych tygodniach zrezygnowac z wyjść w góry. „W tej chwili personel medyczny jest pilnie potrzebny i sytuacji nie mogą pogorszyć wypadki z udziałem sportowców rekreacyjnych” - powiedział prezydent Alpenverein Andreas Ermacora. Obecna sytuacja jest wystarczająco napięta, wymagana jest ostrożność, rozwaga i solidarność, cechy, które mają długą tradycję w sportach górskich. „Rodzina Alpenverein musi tu dawać dobry przykład i odłożyć na bok własne zainteresowania”.

Po wiecej informacji zapraszamy na strone Österreichischer Alpenverein: