Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ubezpieczenia AV Weltweit Service, ekskluzywnej ochrony ubezpieczeniowej tylko dla członków stowarzyszenia górskiego Alpenverein.

• Jak jestem ubezpieczony za granicą jako członek stowarzyszenia Alpenverein?

• Jak jestem ubezpieczony w kraju stałego zamieszkania jako członek stowarzyszenia Alpenverein?

• Znajduje się w szpitalu poza granicami kraju stałego zamieszkania. Co powinienem zrobić? Kiedy zostanę przetransportowany do kraju stałego zamieszkania?

• Ważne przypadki specjalne: badanie jaskiń i podróże do obszarów objętych wojną

• Definicja określeń: koszty poszukiwania i ratownictwa / koszty transportu / koszty przewozu / ekspedycja

• Pytania dotyczące koronowirusa COVID-19
    Czy ubezpieczenie obejmuje przypadek stwierdzenia zachorowania na wirusa COVID-19 i konieczność objęcia opieką lekarską za granicą członka stowarzyszenia?

Zachorowanie na koronawirusa COVID-19

• Podlega ubezpieczeniu Alpenverein Weltweit Service, jak inne zachorowania
    • Koszty medycznie niezbędnego leczenia oraz medycznie niezbędnego transportu powrotnego są objęte ubezpieczeniem

Ubezpieczeniem objęte są koszty medycznie niezbędnych kosztów leczenia szpitalnego do wysokości 10000, - EUR, z czego na leczenie ambulatoryjne włącznie z przepisanymi przez lekarza środkami leczniczymi może zostać wykorzystane maksymalnie 2000, - EUR. W przypadku leczenia ambulatoryjnego, włącznie z przepisanymi przez lekarza środkami leczniczymi, obowiązuje udział własny w wysokości 70, - EUR na osobę i dany pobyt za granicą.

Transport do kraju z zagranicy bez ograniczenia kwotowego.

Czy podejrzenie zakażenia koronawirusem i konieczność udania się na kwarantannę w hotelu jest objęta ubezpieczeniem?

Nie, ponieważ nie jest to leczenie niezbędne z medycznego punktu widzenia. Koszty pobytu w hotelu spowodowane kwarantanną nie podlegają refundacji.

Kwarantanna w przypadku podejrzenia zakażeniem koronawirusem:

• Nie jest objęta ubezpieczeniem w przypadku:
      - gdy obecność wirusa nie jest udokumentowana
      - gdy członek stowarzyszenia udaje się na kwarantannę do hotelu lub innej placówki tylko ze względów bezpieczeństwa
    • Jako że zachorowanie (jeszcze) nie zostało potwierdzone medycznie, nie podlega ochronie ubezpieczeniowej. Koszty poniesione w wyniku wprowadzenia obostrzeń urzędowych nie podlegają ochronie ubezpieczeniowej.

Czy istnieje ochrona ubezpieczeniowa za granicą, jeżeli w miejscu docelowym wydano ostrzeżenie przed podróżą w stopniu 5 i 6?
    *dotyczy stopni zagrożenia wydawanych przez Austriackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Tak, ubezpieczeniem objęte są koszty medycznie niezbędnych kosztów leczenia szpitalnego do wysokości 10000, - EUR, z czego na leczenie ambulatoryjne włącznie z przepisanymi przez lekarza środkami leczniczymi może zostać wykorzystane maksymalnie 2000, - EUR. W przypadku leczenia ambulatoryjnego, włącznie z przepisanymi przez lekarza środkami leczniczymi, obowiązuje udział własny w wysokości 70, - EUR na osobę i dany pobyt za granicą.

Transport do kraju z zagranicy bez ograniczenia kwotowego.

Aktualne informacje o zagrożeniach przed podróżą należy sprawdzać na stronach uprawnionych instytucji. Ubezpieczenie Alpenverein Weltweit Service działa również po ogłoszeniu najwyższego stopnia zagrożenia przed podróżą. Należy jednak uwzględnić, że zarówno usługi repatriacyjne, jak i leczenia medycznego na miejscu mogą odbiegać od oczekiwanych standardów.

Tłumaczenie poglądowe w celach informacyjnych.
    Tylko oryginalna niemiecka wersja jest wiążąca!

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie skontaktuj się z agencją ubezpieczeniową KNOX:

KNOX Versicherungsmanagement GmbH
Resselstraße 33