Prosty przepis na

Prosty przepis na Łapacza Zielonych Snów!

Ruszyliśmy w lasy, na łąki i plaże, w góry, doliny, nad jeziora. Wracamy, a tu kieszenie pełne skarbów: patyków, kamyków, piórek, muszelek, gałązek, kwiatków, szyszek, szypułek i listków.
Rozłóż na stole wszystkie elementy, możesz dodać drewniane koraliki i kolorowy sznurek. Zacznij od zrobienia ramki: jeśli masz giętką gałązkę, np. wierzbową, zrób z niej okrągłe okienko i zwiąż mocno sznurkiem. Z grubszych gałęzi możesz zrobić trójkąt lub czworokąt. Następnie umocuj na ramce cieki sznurek, a na nim twoje zdobycze.
Pięknie!
Jeśli do zrobienie łapacza użyjesz wyłącznie naturalnych materiałów, możesz go wrzucić do kompostownika, jeśli ci się znudzi.
Pomysł, wykonanie i zdjęcia są autorstwa Nataschy Peters-Wendt, edukatorki ekologicznej, wolontariuszki Alpenverein Austria, która organizuje wycieczki rodzinne na łonie natury.