Rozpoczęcie budowy schroniska Voisthalerhütte

Nareszcie nadszedł ten czas! Pierwsze działania związane z budową nowego schroniska Voisthalerhütte rozpoczęły się 18 maja 2020 r.

W dniu 15 maja 2020 odbyły się ostanie negocjacje z władzami dotyczącymi zatwierdzenia lądowiska dla śmigłowców na dolnej stacji towarowej kolejki linowej i w związku z tym, że zakończyły się one sukcesem już w następnych dniach możliwe było utworzenie drogi dojazdowej i strefy magazynowej.
Lądowisko dla helikopterów zostało zabetonowane; obszar zlewni wody pitnej został odpowiednio zabezpieczony przed potencjalnym zanieczyszczeniem.

W tym samym czasie rozpoczęto trwajacy 3 dni proces wjazdu koparki kroczącej na górę, która będzie służyła do przygotowania placu budowy, prac wykopaliskowych i kopania dołu do doprowadzenia wody pitnej.  Po zabetonowaniu płyty podłogowej i piwnicy na plac budowy drogą powietrzną zostanie sprowadzony dźwig, który jest potrzebny do przesuwania drewnianych elementów konstrukcyjnych.

Dla ułatwienia dostaw towarowa kolejka linowa będzie zintegrowana z nowym schroniskiem. W związku z tym konieczne jest rozebranie budynku stacji górskiej towarowej kolejki linowej. Wcześniej lina nośna i lina pociągowa muszą być odpowiednio zakotwiczone; towarowa kolejka linowa nie będzie wtedy dostępna przez około cztery tygodnie. W tym czasie zaopatrzenie do schroniska bedzie dostarczane helikopterem.

Część schroniska została wydzielona dla pracowników budowlanych i ustawiono dodatkowy kontener sanitarny. Schronisko jest już otwarte i będzie również otwarte na noclegi, aczkolwiek z ograniczoną ilością miejsc noclegowych ze względu na Covid-19.
Jeśli chcesz nocować w schronisku dokonaj rezerwację odpowiednio wcześniej za pośrednictwem maila info@voisthalerhuette.at lub bezpośrednio przez telefon u najemcy schroniska pod numerem (+43) 03861/24184.

Wskazówka: W środku tygodnia jest zawsze mniej gości ;)

Harmonogram budowy zakłada zbudowane do końca października 2020 r. stanu surowego z dachem, oknami, drzwiami i fasadą budynku. Wyposażenie wnętrza (stolarka meblowa i budowlana wszystkich pomieszczeń) oraz instalacja budowlana (zaopatrzenie w energię, urządzenia sanitarne, oczyszczalnia ścieków, infrastruktura zewnętrzna) zostaną wprowadzone w 2021 r. W czasie tych dwóch sezonów budowy stare schronisko jest dostępna nie tylko dla pracowników budowlanych. Zarówno restauracja jak i pokoje noclegowe są dostępne dla naszych gości.

Nowa konstrukcja Voisthalerhütte to kolejny ambitny i duży projekt sekcji Austria, zaraz po rozbudowie biura i hali wspinaczkowej na ulicy Rotenturmstraße w latach 2016-2017 i budowie nowego schroniska Seethalerhütte na Dachstein w latach 2017-2018.
Dlatego ponownie prosimy o hojne uczestnictwo w kampanii zbierania funduszy na wymianę budynku.

Dziękujemy bardzo!

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie https://tinyurl.com/y9roqfz9

Nasze konto, na które mogą Państwo wpłacać darowizny:
Alpenverein Austria IBAN: AT77 6000 0000 0145 6093 BIC: BAWAATWW
Tytul przelewu: Ersatzbau Voisthalerhütte