Członkowie honorowi Alpenverein Austria

Anna Tybor urodziła się 13 grudnia 1991 w Zakopanem. To utalentowana polska narciarka wysokogórska, himalaistka, reprezentantka kadry narodowej skialpinizmu, pięciokrotna mistrzyni Polski w skialpinizmie.

Osiągnięcia
  • Rok 2021 - jako pierwsza kobieta na świecie zdobyła ośmiotysięcznik Manaslu (8 163 m n.p.m.) bez użycia dodatkowego tlenu i zjechała ze szczytu na nartach
  • Rok 2023 - Broad Peak (8 051 m n.p.m.) jako pierwsza kobieta na świecie, bez użycia dodatkowego tlenu zjechała ze szczytu drugiego ośmiotysięcznika na nartach
  • Pięciokrotna mistrzyni Polski w skialpinizmie,
  • Zdobywczyni laurów Pucharu Świata, Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy,
  • Zimowe wejście na Kazbek i Piz Bernina,
  • Drugie miejsce w zawodach Elbrus Race (bieg na Elbrus),
  • Udział w biegu na szczyt Mont Blanc z wynikiem 6 godzin i 15 minut)
  • Udział w biegu na Pik Lenina

Osiągnięcia
Anna Tybor jest z zawodu architektem, dyplom uzyskała na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Pracuje jako instruktorka narciarstwa alpejskiego oraz udziela się ochotniczo w górskiej służbie ratunkowej.

Źródło: Wikipedia, Foto: Piotr Drzastwa