1. Co to znaczy numer 102 – XXX/A/15 i czym jest karta członkowska?
    Numer 102 – XXX/A/15, numer 102 jest numerem członkowskim należącym do Alpenverein Austria i Alpenverein Polska,

XXX – jest kolejność cyfr, /A/ - symbol kategorii, /15 – jest to rok przystąpienia do stowarzyszenia. Numer znajduje się na odwrocie karty.

Numer ten jest nadany przy rejestracji członka i jest osobistym numerem związany z polisą. Posługujemy się nim przy korespondencji, przelewie, w razie wypadku, uzyskaniu zniżek w schroniskach, uczestnictwie w Aktiv program, zniżkach w programie lojalnościowym.

Karta członkowska Alpenverein jest wydawana na rok kalendarzowy. Pod koniec każdego roku przychodzi nowa karta z nowym design i blankietem do wpłaty. Przy akcji ratunkowej nie trzeba okazywać karty wystarczy, że zna się numer członkowski.
  2. Jak przedłużyć członkostwo?
  3. Czy musze co rok wypełniać formularz zgłoszeniowy aby dokonać wpłaty?
  4. Od kiedy trzeba wpłacić składkę za następny rok?
  5. Jak zrezygnować z członkostwa Alpenverein Austria oddział Alpenverein Polska?
  6. Jak reaktywować członkostwo w Alpenverein Austria oddział Alpenverein Polska?
  7. Czy otrzymuje potwierdzenie ubezpieczenia?
  8. Komu przysługują zniżki i jak można je otrzymać?
  9. Gdzie przesłać potwierdzenie/scan legitymacji?
  10. Czy potrzebna jest karta członkowska AV w trakcie wypadku?
  11. Chce zmienić dane osobowe dotyczące: adresu, nazwiska,
    zmiana partnera życiowego itd., co robię?

12. Jakie informacje można uzyskać w KNOX?
  13. Kiedy dzwonimy na numer TAA który jest na karcie członkowskiej?
  14. Dlaczego warto być członkiem Alpenverein Polska?
  15. Co to jest promocja wrześniowa?