Wesprzyj finansowo budowę schroniska Seethalerhütte!

Alpenverein liczy na Ciebie!
Szanowny członku Alpenverein Austria,
Schronisko Seethalerhütte (2.740 m) w Dachsteinwarte zostało wybudowane w roku 1929  na granicy między Górną Austrią, a Styrią na obszarze Obertraun. Schronisko z 40 miejscami siedzącymi i 22 noclegowymi odgrywa istotną rolę przede wszystkim dla wszystkich alpinistów. Poza tym, jest to istotny punkt dla osób prowadzących badania na lodowcu w Górnej Austrii oraz dla ratownictwa górskiego.
W ostatnich latach konstrukcja schroniska została poważnie uszkodzona. Ponadto, w związku z rozmarzaniem zmarzliny obecna lokalizacja jest niebezpieczna z geologicznego punktu widzenia. Z tych powodów konieczne jest przeniesienie schroniska na odpowiednie miejsce.
Podczas konkursu architektonicznego przeprowadzonego przez Alpenverein Austria wyłoniony został zwycięski projekt. Ten innowacyjny budynek spełnia wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska i przyrody oraz optymalnie wpisuje się w otaczający krajobraz. Tym projektem Alpenverein Austria wykona pionierską pracę w zakresie architektury schronisk górskich, które do tej pory budowane były zgodnie ze standardowymi wyobrażeniami. Zostań częścią tego przełomowego projektu i wesprzyj finansowo budowę schroniska!
Projekt budowlany może być tylko częściowo finansowany ze środków stowarzyszenia. W obecnej chwili brakuje 400.000 € do realizacji projektu. Z tego względu Alpenverein Austria postanowił zwrócić się do Ciebie z prośbą o dotację. W podziękowaniu za udział w utrzymaniu infrastruktury alpejskiej otrzymasz dokument z podziękowaniem i drobną niespodziankę. W przypadku darowizny powyżej   500 € Twoje imię zostanie umieszczone na metalowej płytce na drzewie darczyńców w schronisku.

Podział darowizn
50 € / 200 PLN Karabinek z wyjątkowym grawerem „Seethalerhütte 2017“
100 € / 400 PLN Bon na jedzenie w schronisku Seethalerhütte
200 € / 800 PLN 1 nocleg w schronisku Seethalerhütte
500 € / 2000 PLN 1 nocleg z wyżywieniem dla dwóch osób w schronisku Seethalerhütte
1.000€ / 4000 PLN Po jednym noclegu w każdym z czterech schronisk Dachsteinrunde dla 2 osób

Działania mają na celu ochronę gór, sprawne przeprowadzanie akcji ratowniczych oraz utrzymanie ważnej bazy!
Konto: Alpenverein Austria, Rotenturmstraße 14, 1010 Wien
Bank Pekao SA:  83 1240 6292 1111 0010 5855 9038

Cel: Budowa schroniska Seethalerhütte
Jeżeli chcą Państwo otrzymać przesyłkę z dokumentem z podziękowaniem i prezentem, prosimy o przesłanie danych i adresu na biuro@alpenverein.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.seethalerhuette.at.