Dachstein - Cztery schroniska jeden szlak

Runda po schroniskach Dachstein to szlak pomiędzy schroniskami:
Austriahütte, Guttenberghaus, Simony­hütte i Adamekhütte.

Zalecamy rozpoczęcie trasy od schroniska Austriahütte (widoczne na zdjęciu). Podejście do schroniska najlepiej potraktować jako rozgrzewkę, a po noclegu w Austriahütte następnego dnia, wcześnie rano rozpocząć dalszą wędrówkę.

Ten szlak należy pokonywać tylko w  miesiącach  letnich  od  lipca  do  września.  Zimą  szlak  jest  niedostępny  z  powodu  zagrożenia  lawinowego  oraz  dużych  opadów śniegu. Nie nadaje się dla psów!

Wejście na szczyt Dachstein (2,995m) jest niesamowitym  przeżyciem, ale powinno być podejmowane tylko przez doświadczonych alpinistów ze sprzętem alpejskim.

Na Dachstein znajduje się kilka lodowców, trzy największe to: na północnym-wschodzie od szczytu lodowiec Hallstatt, na wschód lodowiec Schladming i na północny-zachód duży i mały lodowiec Gosau.

Jeżeli jesteś zainteresowany tą trasa kliknij na poniższe zdjęcie